Bodrum Arpina Group olarak; Havalandırma sistemleri uygulaması ve projesi konularında, Klima cihazları ile soğutma,ısıtma sistemleri uygulaması,teknik servisi ve projesi konularında, Merkezi soğutma,ısıtma sistemleri uygulaması, teknik servisi ve projesi konularında, Mekanik tesisat uygulaması ve projeleri konularında, "ETKİN HİZMET" veriyoruz.


Konfor Havalandırma Bodrum

ZEMİN-DÖŞEME TİPİ HAVA KANALI UYGULAMALARIHASSAS KONTROL GEREKTİREN MAHALLER İÇİN DÜŞÜK HIZLI HASSAS UYGULAMALARYÜKSEK TAVANLAR İÇİN ENDÜSTRİYEL GÖRÜNÜMLÜ DAİRESEL HAVA KANALI UYGULAMALARIASMA TAVAN KOMBİNASYONU İLE GİZLİ HAVALANDIRMA SİSTEMİ UYGULAMALARIGENİŞ HACİMLER İÇİN LAMİNER ETKİNLİĞİ YÜKSEK DAİRESEL KANAL UYGULAMALARIAMELİYATHANE HAVALANDIRMA SİSTEMİ UYGULAMALARI

 

Endüstriyel Havalandırma Bodrum


ASPİRASYON SİSTEMLERİ 

KAYNAK YAPILAN FABRİKA VE ATÖLYELERİN BAŞLICA SORUNLARINDAN OLAN DUMANIN, KAYNAĞINDAN EMİLMESİNİ SAĞLAR.
TALAŞ TOPLAMA SİSTEMLERİ 

AĞAÇ İŞLERİ İMALATINDA ORTAYA ÇIKAN TALAŞIN ORTAMDAN UZAKLAŞTIRILARAK FARLI FORMLARDA DEPOLANMASINA DA OLANAK SAĞLAR.
KLİMA SANTRALLERİ 

İHTİYACA GÖRE FARKLI FİLTRELEME, ISI SERPANTİNİ, NEMLENDİRME VB. HAVA KOŞULLANDIRMALARINA YARAYAN, İHTİYACA GÖRE KOMBİNE EDİLİP ÜRETİLEN VE UYGULANAN SİSTEMLERDİR.
ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI 

HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNDE DIŞ ORTAMA ATILAN HAVANIN ENERJİSİNİ İÇ ORTAMA VERİLEN TAZE HAVAYA TRANSFER EDEREK, ENERJİNİN BÜYÜK BİR KISMININ GERİ KAZANILMASINI SAĞLAR.

 

Soğutma Bodrum 

VRF SİSTEMYANİ, VARİABLE REFRİGERANT FLOW (DEĞİŞKEN SOĞUTUCU DEBİLİ SİSTEM), GÜNÜMÜZ AKILLI BİNALARININ İHTİYACINI TAM OLARAK KARŞILAYABİLMEK AMACIYLA GELİŞTİRİLEN BİR SİSTEMDİR. MODÜLER YAPISIYLA ÇOK KATLI BİR BİNADAN , BİR TEK VİLLAYA KADAR HER TÜRLÜ YAPIDA TAM BAĞIMSIZ KONTROL İMKANI VERMEKTEDİR. INVERTER TEKNOLOJİSİ VE DEĞİŞKEN GAZ DEBİSİ İLE ENERJİ TASARRUFUNU SAĞLAMAKTADIR.

 

 

MULTI SPLIT SİSTEMLER BODRUMBİR DIŞ ÜNİTEYE BİRDEN ÇOK İÇ ÜNİTE BAĞLANARAK VİLLA ,RESTAURANT,OFİS VB. ORTA ÖLÇEKLİ HACİMLERDE HEM YER HEM DE ENERJİ TASARRUFU SAĞLAYAN İNVERTER TEKNOLOJİSİNE SAHİP YAYGIN OLARAK TERCİH EDİLEN SİSTEMLERDİR.

 

 

KLİMA SANTRALLERİ BODRUMISITICI VE SOĞUTUCU SERPANTİN, TAZE HAVA, EGZOST VE KARIŞIM HAVASI DAMPERLERİ, NEMLENDİRİCİ ÜNİTE İLE ASPİRATÖR VE VANTİLATÖR DEN OLUŞMAKTADIR. KARIŞIM HAVALI ISITICI VE SOĞUTUCU ÜNİTESİ BULUNUR. SANTRAL, MERKEZİ OLARAK HİZMET ETTİĞİ MAHALLER İ, HAVALANDIRMAK VE SICAKLIK İLE NEMİNİ KONFOR ŞARTLARINA ULAŞTIRMAK İÇİN HİZMET VERMEKTEDİR.

 

 

PAKET HİJYENİK PAKET HİJYENİK KLİMA CİHAZLARI ÖZELLİKLE HASTANE SEKTÖRÜNDE VE TEMİZ ODA UYGULAMALARINDA KULLANILMAK ÜZERE DİZAYN EDİLMİS GENİS KULLANIM ÖZELLİKLERİNE HAİZ CİHAZLARDIR. AMACINA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIS MİKRO İSLEMCİ KONTROLÜ VASITASI İLE KULLANICILARINA BÜYÜK KOLAYLIKLAR SAGLAMAKTA VE HİJYENİK ORTAMIN KORUNMASINA YÖNELİK UYGULAMA YÖNLENDİRMELERİ İLE DE HATA RİSKİNİ MİNİMUMA İNDİRMEKTEDİR. GÖVDEYİ OLUSTURAN PROFİL, KÖSE VE PANELLER PASLANMAYA DAYANIKLI MALZEMELERDEN İMAL EDİLMEKTE VE YAPILARI İTİBARİ İLE DE CİHAZ İÇERİSİNDE KİR VE BAKTERİ BİRİKİMİNE YOL AÇABİLECEK GİRİNTİ VE ÇIKINTILAR OLUSTURMAMAKTADIRLAR.

 

 

FANCOILLER BODRUMISITMA VE SOĞUTMA MERKEZLERİNDEN ALDIĞI SUYLA İSTENİLDİĞİNDE ISITMA, İSTENİLDİĞİNDE SOĞUTMA YAPABİLDİĞİ GİBİ DÖRT BORULU SEÇENEĞİNDE, BÜYÜK HACİMLİ MEKANLARIN BİR BÖLGESİNİ ISITIRKEN DİĞER BİR BÖLGESİNİ SOĞUTABİLECEK EKİPMANLARA SAHİPTİR.KASETLİ TAVAN, KASETLİ DÖŞEME, GİZLİ TAVAN VE GİZLİ DÖŞEME MODELLERİ DE MEVCUTTUR.

 

 

MINI CHILLER SİSTEMLERİ BODRUMISITMA VE SOĞUTMA İHTİYACINI TEK BİR MERKEZDEN SAĞLAYAN, İSTENİLEN TİPTE İÇ ÜNİTELERLE DESTEKLENEN,OPSİYONEL OLARAK ENERJİSİNİN TAMAMINI SADECE DOĞALGAZDAN ALABİLEN,SU VEYA GAZ ÇEVRİMLİ OLARAK DA TERCİH EDİLEBİLEN SİSTEMLERDİR.


VRF Klima BODRUMvrf klima

vrf klima markaları

Variable Refrigerant Flow (değişken soğutucu debili sistem)Değişken gaz debisi ile ekonomik ve verimli bir ısıtma/soğutma gerçekleştiren klima sistemidir. VRF sistemde , klima santralleri modüler bir dış yoğuşma ünitesine bağlı bir dizi oluşturur. 

Soğutucu akışkan ve inverter hız kontrollü kompresörlerler aracılığı ile ,soğutma ve ısıtma ihtiyacı değişiklikleri karşısında zengin kapasite aralıklarına sahiptir. 

Sofistike bir kontrol sistemi ısıtma ve soğutma modları arasında geçiş sağlar. 

Klima santrallerinin birçok türleri mevcuttur. 

Uygulamalar ofis, mağaza, otel, lüks daireler, endüstriyel, yeni ve güçlendirilmiş binalar arasında değişmektedir. 

Bir dış ünite ile, gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği direkt genleşmeli klima sistemleridir.Gerektiği kadar soğutucu akışkan doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan iç üniteye sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanır.VRF Klima Sisteminin ÜstünlükleriBu kategoride ürün bulunamadı.