Çatılar için Isı, Ses ve Su İzolasyonu Bodrum Arpina 0535.795.78.88

Bodrum Bölgesinde kalitesi kanıtlanmış izolasyon uygulama kurumu olarak tüm projelerimizde üst düzey iştahla işimizi yapıyor, tüm isteklerinizde sizi en doğru şekilde yönlendiriyoruz.


 Dürüst & Güvenilirlik

Bizim için öncelik dürüstlüktür. Tüm uygulamalarımızda bütünsel bir işleyişle sadece müşterilerimizi değil aynı zamanda tedarikçilerimizi ve aracı kurumları da mutlu ediyoruz. Tamamladığımız yüzlerce proje sayesinde güveninizi kazandığımız için çok mutluyuz.


 Sürekli Gelişim

Günümüz şartlarına tam uyum sağlayarak hem en güncel teknolojileri takip ediyor hem de bu teknolojilerden maksimum fayda sağlamanız için çalışıyoruz.

 Uygun Fiyatlar

Güvenilir Tedarikçilerimiz ve sürekli eğitim alan personelimiz sayesinde hem uygun fiyatlı hem de profesyonel çözümler sunuyoruz.

Çatı Kaplamaları


Su Yalıtımı

 

TM Polpan XPS Isı Yalıtım Levhaları

 

tavan ısı yalıtımı

TAVAN ISI YALITIMI

Binalarda çatılardan kaynaklanan ısı kaybı %25 civarındadır, doğru malzeme ve işçilikle uygulanmış bir tavan ısı yalıtımı uygulaması kış aylarında bina içerisindeki sıcak havanın dışarıya çıkmasını engellediği gibi, yaz aylarında da güneşten kaynaklanan sıcak havanın bina içerisine girmesini engellemektedir. Binalarımızda yapacağımız çatı ısı yalıtımı uygulamaları konfor şartlarımızı olumlu etkilemekte enerji masraflarını da önemli ölçüde azaltmaktadır.

TAVAN ISI YALITIMI NASIL YAPILIR 

Çatı arası yalıtım uygulamalarında en çok tercih edilen ısı yalıtım malzemesi alüminyum folyolu cam yünü çatı şiltesidir. Tavan arası ısı yalıtımında, döşemeye serilmek suretiyle uygulanır. Şiltelerin üzeri her hangi bir malzeme ile kapatılmamalı, ağı yüklere karşı dayanıksız olduğu için üzerinde yürünmemeli, üzerine ağırlık konulmamalıdır. Folyolu yüzleri her zaman sıcak tarafta kalacak şekilde serilmelidir. Kışın yoğusma riskini ortadan kaldırılması, yazında güneş tarafından çatı arasında aşırı ısınan havanın tahliyesinin sağlanması bakımından yalıtımın üst kısmının havalandırılmasına özen gösterilmelidir.

Cam lifleri ıslanmaz, ancak lifler arasındaki hava boşluğu tamamen su ile dolabilir. Bu nedenle malzemenin suyla teması mutlaka önlenmelidir. Islanan camyünü ıslak kaldığı sürece yalıtım görevini yapamaz. Camyünlerinin düşük yoğunluklu olanları rulo, yüksek yoğunluklu olanları ise levha halinde kullanılır. A1 yanmaz sınıfına dahil bir malzemedir.

HER İKİ TARAFI CAMTÜLÜ KAPLI ŞİLTELER

KULLANIM YERLERİ : Kullanılmayan çatı aralarında döşeme üzerinde, kullanılan çatı aralarında mertek aralarında, üzerine yük gelmeyen yatay uygulamalarda kullanılır.

UYGULANMASI : Her iki yüzünün cam tülü kaplı olması nedeniyle tutulması ve serilmesi rahattır. Kullanılan çatı arası mertek aralarında uygulandığında iç ortama bakan sıcak yüzeyi mutlaka bir buhar kesici bir malzeme ile örtüldükten sonra iç kaplama tespit edilmelidir. Kışın yoğusma riskinin ortadan kaldırılması yazında güneş tarafından tavan arasında  aşırı ısınan havanın tahliyesinin sağlanması bakımından yalıtımın üst kısmının havalandırılmasına dikkat edilmeldir.

BİR TARAFI ALÜMİNYUM FOLYO KAPLI CAMYÜNÜ ŞİLTELER

KULLANIM YERLERİ : Kullanılan ve dolayısıyla ısıtılan ve soğutulan çatı aralarında tavan mertekleri arasında kullanılır.

UYGULANMASI : Şilte boyunca folyo kenarlarında 5 cm tespit payı bulunmakta olduğundan mertek aralarına zımbalama veya çivileme sureti ile tespit işlemi çok kolaydır. Tespitte alüminyum folyolu yüzey iç hacme bakacak şekilde yapılmalıdır. Bu surette difüzyon direnç diğeri çok yüksek olan folyo sayesinde kış aylarında meydana gelebilecek yoğuşma riski ortadan kaldırılmış olur.  Bilahare alçı plaka, lambri vb. istenilen tavan kaplaması ile tavan ısı yalıtımı uygulamaları sonlandırılır.

Bu kategoride ürün bulunamadı.