Çatı Yalıtımı

0535.795.78.88

Bodrum Bölgesinde kalitesi kanıtlanmış izolasyon uygulama kurumu olarak tüm projelerimizde üst düzey iştahla işimizi yapıyor, tüm isteklerinizde sizi en doğru şekilde yönlendiriyoruz.


 Dürüst & Güvenilirlik

Bizim için öncelik dürüstlüktür. Tüm uygulamalarımızda bütünsel bir işleyişle sadece müşterilerimizi değil aynı zamanda tedarikçilerimizi ve aracı kurumları da mutlu ediyoruz. Tamamladığımız yüzlerce proje sayesinde güveninizi kazandığımız için çok mutluyuz.


 Sürekli Gelişim

Günümüz şartlarına tam uyum sağlayarak hem en güncel teknolojileri takip ediyor hem de bu teknolojilerden maksimum fayda sağlamanız için çalışıyoruz.

 Uygun Fiyatlar

Güvenilir Tedarikçilerimiz ve sürekli eğitim alan personelimiz sayesinde hem uygun fiyatlı hem de profesyonel çözümler sunuyoruz.

Çatı Kaplamaları

BTM Shingle  Dekoratif Çatı Kaplamaları

BTM Shingle Dekoratif Çatı Kaplamaları

BTM YENİ Corrubit Oluklu Bitümlü Çatı Kaplamaları

BTM YENİ Corrubit Oluklu Bitümlü Çatı Kaplamaları

BTM Taşlı Çatı Kaplama Örtüleri

BTM Taşlı Çatı Kaplama Örtüleri

BTM Kiremit Altı Su Yalıtım Örtüsü

BTM Kiremit Altı Su Yalıtım Örtüsü

Çatı Kaplama Yardımcı Malzemeleri

Çatı Kaplama Yardımcı Malzemeleri


Su Yalıtımı

BTM Su Yalıtım Örtüleri

BTM Su Yalıtım Örtüleri

Bituproof Temel Bohçalama Sistemi

Bituproof Temel Bohçalama Sistemi

Kendinden Yapışkanlı Su Yalıtım Örtüleri

Kendinden Yapışkanlı Su Yalıtım Örtüleri

Kendinden Yapışkanlı Bantlar

Kendinden Yapışkanlı Bantlar

BTM Polyplan PVC Membranları

BTM Polyplan PVC Membranları

BTM Likit Su Yalıtım Malzemeleri

BTM Likit Su Yalıtım Malzemeleri

Yeni Nesil Su Yalıtım Ürünleri

Yeni Nesil Su Yalıtım Ürünleri

 

TM Polpan XPS Isı Yalıtım Levhaları

BTM Polpan N

BTM Polpan N

BTM Polpan D

BTM Polpan P

BTM Polpan PK

 

tavan ısı yalıtımı

TAVAN ISI YALITIMI

Binalarda çatılardan kaynaklanan ısı kaybı %25 civarındadır, doğru malzeme ve işçilikle uygulanmış bir tavan ısı yalıtımı uygulaması kış aylarında bina içerisindeki sıcak havanın dışarıya çıkmasını engellediği gibi, yaz aylarında da güneşten kaynaklanan sıcak havanın bina içerisine girmesini engellemektedir. Binalarımızda yapacağımız çatı ısı yalıtımı uygulamaları konfor şartlarımızı olumlu etkilemekte enerji masraflarını da önemli ölçüde azaltmaktadır.

TAVAN ISI YALITIMI NASIL YAPILIR 

Çatı arası yalıtım uygulamalarında en çok tercih edilen ısı yalıtım malzemesi alüminyum folyolu cam yünü çatı şiltesidir. Tavan arası ısı yalıtımında, döşemeye serilmek suretiyle uygulanır. Şiltelerin üzeri her hangi bir malzeme ile kapatılmamalı, ağı yüklere karşı dayanıksız olduğu için üzerinde yürünmemeli, üzerine ağırlık konulmamalıdır. Folyolu yüzleri her zaman sıcak tarafta kalacak şekilde serilmelidir. Kışın yoğusma riskini ortadan kaldırılması, yazında güneş tarafından çatı arasında aşırı ısınan havanın tahliyesinin sağlanması bakımından yalıtımın üst kısmının havalandırılmasına özen gösterilmelidir.

Cam lifleri ıslanmaz, ancak lifler arasındaki hava boşluğu tamamen su ile dolabilir. Bu nedenle malzemenin suyla teması mutlaka önlenmelidir. Islanan camyünü ıslak kaldığı sürece yalıtım görevini yapamaz. Camyünlerinin düşük yoğunluklu olanları rulo, yüksek yoğunluklu olanları ise levha halinde kullanılır. A1 yanmaz sınıfına dahil bir malzemedir.

HER İKİ TARAFI CAMTÜLÜ KAPLI ŞİLTELER

KULLANIM YERLERİ : Kullanılmayan çatı aralarında döşeme üzerinde, kullanılan çatı aralarında mertek aralarında, üzerine yük gelmeyen yatay uygulamalarda kullanılır.

UYGULANMASI : Her iki yüzünün cam tülü kaplı olması nedeniyle tutulması ve serilmesi rahattır. Kullanılan çatı arası mertek aralarında uygulandığında iç ortama bakan sıcak yüzeyi mutlaka bir buhar kesici bir malzeme ile örtüldükten sonra iç kaplama tespit edilmelidir. Kışın yoğusma riskinin ortadan kaldırılması yazında güneş tarafından tavan arasında  aşırı ısınan havanın tahliyesinin sağlanması bakımından yalıtımın üst kısmının havalandırılmasına dikkat edilmeldir.

BİR TARAFI ALÜMİNYUM FOLYO KAPLI CAMYÜNÜ ŞİLTELER

KULLANIM YERLERİ : Kullanılan ve dolayısıyla ısıtılan ve soğutulan çatı aralarında tavan mertekleri arasında kullanılır.

UYGULANMASI : Şilte boyunca folyo kenarlarında 5 cm tespit payı bulunmakta olduğundan mertek aralarına zımbalama veya çivileme sureti ile tespit işlemi çok kolaydır. Tespitte alüminyum folyolu yüzey iç hacme bakacak şekilde yapılmalıdır. Bu surette difüzyon direnç diğeri çok yüksek olan folyo sayesinde kış aylarında meydana gelebilecek yoğuşma riski ortadan kaldırılmış olur.  Bilahare alçı plaka, lambri vb. istenilen tavan kaplaması ile tavan ısı yalıtımı uygulamaları sonlandırılır.

Çatı ve  terasların sprey polyurea SPREY su yalıtımı 0535 795 78 88

Çatı ve terasların sprey su yalıtımı ile kaplanması, korunması manasına da gelmesi sebebiyle çatınızın, terasınızın dolayısıyla tüm yapılarınızın ömrü uzar. Ömrü uzayan binaların çevreye, doğaya, dünyaya bütünüyle katkısı vardır.


Yapılarda en fazla dış etkene maruz kalan bölgeler çatılar ve teraslardır. Binaların en üst bölgeleri olması nedeni ile yağmur sularına, kar etkenine, UV ışınları gibi olumsuz etkenlere en fazla maruz kalan çatı ve terasların bu mağduriyetine çözüm İzobir' den. Çatı ve terasların sprey polyurea su yalıtımı yapımı sonrası sayılan tüm bu olumsuz etkilere dirençli ve dayanıklı hale gelmesi uğraştırıcı değil; İzobir' in hizmetlerinden yalnızca bir tanesi olan çatı ve terasların sprey polyurea ile su yalıtımına karşı koruması Bodrum Yapı Teknik' in tercih nedenini günden güne artırmaktadır.Türkiye' de belli başlı izolasyon firmaları arasında yer alan BYT, polyurea malzemesi ile tüm su yalıtımı gereksinimi görülen her yapının yardımcısıdır. 

 
Binaların adeta koruyucusu görevinde olan çatılar ve onların bir diğer alternatifi olan terasların su sorunlarına tüm çözümler Bodrum Yapı Teknik' ten. 

Bodrum Yapı Teknik sahip olduğu kalite belgeleri ile de farkını fark ettirmekten geri durmuyor. İzolasyon gereksinimlerine günden güne artış görülen şu dönemlerde bu gereksinimi kalitesi, inovatif yaklaşımları ile karşılayan Bodrum Yapı Teknik çatılarınızın, teraslarınızın çözümünde usta hizmet gösterir.

 
Çatı ve terasların sprey polyurea su yalıtımı ile kaplanması korunması manasına da gelmesi sebebiyle çatınızın, terasınızın dolayısıyla tüm yapılarınızın ömrü uzar. Ömrü uzayan binaların çevreye, doğaya, dünyaya bütünüyle katkısı vardır. Enerji dönüşümü çağımızın önemli sorunlarından biri iken, İzobir enerji kaybını da önlemesiyle çevre dostu imajını kanıtlıyor. Çevreye olan duyarlılığı ile geleceğimizin ve çocuklarımızın ömrü için de önemini kavramasıyla her yapıya, çatıya, terasa, inşaya yalıtımı tavsiye ediyor. Zaten kanunla da zorunlu hale gelmiş yalıtım uygulamasında ihtiyaçların tam karşılığı Bodrum Yapı Teknik' te.

Polyurea Nedir?
Su yalıtımlarında tercih edilen polyurea, uygulanan yüzeylerde pürüzsüzlük sağlarken, herhangi bir kalınlıkta da uygulanabiliyor. Esnek bir yapıya sahip olup uzun ömrünü koruyan polyurea, solvent içermeden %100 reaksiyonla gerçekleşen yalıtım uygulama türüdür.

Polyurea, izosiyanat sertleştirici ve sentetik poliol gibi maddelerin karışımından meydana gelen ve sprey yöntemi ile uygulanan, sınırsız uygulama kalınlığı ile birçok yüzeyde kullanılabilen su yalıtım uygulama sistemidir. 

 

Polyurea su yalıtımı sistemleri her türlü su sızıntısı, aşınma, pas, korozyon gibi sorunlarda  eski yapıları baştan yapmak yerine sadece sorun yaşanan bölgelerin tadilatını sağlar. Özellikle dış ve iç alanlarda yüksek darbe, aşınma ve %100 su yalıtımı istenen eski veya yeni yapılarda kesin çözümler sağlar.

Su yalıtımlarında tercih edilen polyurea, uygulanan yüzeylerde pürüzsüzlük sağlarken, herhangi bir kalınlıkta da uygulanabiliyor. Esnek bir yapıya sahip olup uzun ömrünü koruyan polyurea, solvent içermeden %100 reaksiyonla gerçekleşen yalıtım uygulama türüdür.

 

Polyurea spreyin özelliklerinden bazıları, sızıntı, aşınma ve paslanmaya karşı mükemmel seviyede koruma sağlamasıdır. Yekpare uygulandığından ek yeri oluşmaz. Hızlı uygulandığında iş gücü ve zamandan tasarruf sağlar. Her tür zemine uygulanır. UV ışınlarına karşı da dayanıklıdır.

 

BYT' de polyurea su yalıtımı, özel olarak geliştirilmiş mobil sprey polyurea ekipmanları ile kolaylıkla uygulanmaktadır. İzobir polyurea uygulaması, yüksek performanslı, ek yersiz polyurea su yalıtımı, polyurea kaplama ve polyurea zemin kaplaması yapılmasına olanak sağlar.


BYT sprey polyurea uygulaması, hızlı, ek yersiz, yüksek esneme kabiliyeti, üstün fiziksel ve kimyasal özellikleri ile uygulama alanlarını suyun sızıntı, pas ve korozyon etkilerine karşı koruduğu gibi UV ışınlarına dayanımlı olmasıyla tercih sebebi yüksek bir ürün olma özelliğini koruyacağa benziyor. 


Polyurea su yalıtımı sistemlerinin geleneksel su yalıtımı ve zemin kaplaması sistemleri ile karşılaştırıldığında ek yersiz olarak sprey yöntem ile hızlı uygulanabilmesi (günde 750 m² ile 1000 m²), yüksek esneme kabiliyeti ile (%250-%800) çatlak örtme ve dilatasyon alanlarında kesin çözüm, çok hızlı kürleşmesi (3-8 saniye) ve uygulama alanlarının 15-20 dakika gibi kısa zamanda kullanıma açılabilme özellikleri belirleyicidir.

Hızlı reaksiyon gerçekleştirmesi avantajı ile 1 saat sonra bile uygulanan yüzey kullanılabilir hale gelir. Her açıdan avantaj, kolaylık ve fırsat arz eden polyurea hem yapılarınızı hem cebinizi koruması bakımından yardımcınız. İzobir polyurea uygulamaları hizmeti ile;

evleriniz,
endüstriyel tesisleriniz,
havuzlarınız,
çiftlikleriniz,
çatılar
başta olmak üzere birçok alanın yalıtımı sağlanır. 

Bu kategoride ürün bulunamadı.